تجربیکنکورمشاوره ی کنکوریمعرفی رشته ها

آشنایی کنکوریهای 98 با “پرستاری “

پرستاری یک شغل مهم و البته بسیار احساسی می باشد که در عین تخصصی بودنش بزرگتر از یک شغل یا کار یک مسئولیت اجتماعی فوق العاده مهم است.

پرستار بودن تنها مراقبت کردن از بیمار نیست ؛ این باور شاید برای سال ها پیش باشد اکنون با پیشرفت علم پرستاری هم شلوغ تر شده است.

این قسمت : پرستاری ؛ هدفت از انتخاب پرستاری چیه ؟

شاید همه دوستان و اطرافیان شما در رشته تجربی به دنبال رسیدن به رشته های مهم و پرطرفداری مثل داروسازی و پزشکی هستند اما چون رقابت بالاست به رشته پرستاری روی می آوردند و عده کثیری نیز دوستدار این رشته هستند و از ابتدا به فکر این رشته هستند

باید گفت که رشته پرستاری به هیچ وجه رشته ی کمتر از رشته های سه گانه تجربی نیست و میتوان آن را پس از آنها در چهارمین رده ی انتخابی دانش آموزان قرار داد.

پرستار یک عضو تاثیر گذار در تیم مراقبت بهداشتی است و دارای نقش های گسترده ای از جمله نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی ، مشورتی ، مدیریتی و تحقیقاتی میباشد.

رسیدن به این رشته همواره سخت و طاقت فرسا بوده و خواهد بود اما با تغییر نظام آموزشی و کتب درسی و همچنین ایجاد دو مقوله ی نظام جدید و نظام قدیم در کنکور 98 پیچیدگی های مسیر را از قبل نیز بیشتر کرده است .

کدام یک از متقاضیان دوازدهمی می توانند در پرستاری قبول شوند ؟

ابتدا باید گفت که محیط کار پرستار همواره در معرض جسم و روح های آسیب دیده و روان های آشفته قرار گرفته است ؛ پرستار باید بتواند با این شرایط خود را تطبیق دهد و بتواند بهترین کارایی خود را در این موضوع عملی کند.

دانشجوی پرستاری باید عشق و انسانیت را درس پس دهد ؛ پرستار روزانه هشت ساعت در اتاق عمل در خدمت تیم پزشکی است.

پرستار باید فردی منظم و سختگیری در کار خود و روند بهبود بیماران داشته باشد

از لحاظ درسی نیز لازم است که به دروس مختلف زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی مسلط باشد.

منابع کنکور 98 رشته تجربی به ویژه برای رشته پرستاری

همانند دیگر رشته های زیرگروه یک علوم تجربی دروس رشته پرستاری نیز به شرح زیر است :

دروس تخصصی 

زیست شناسی 1 ( سال دهم ) –  زیست شناسی 2 (سال یازدهم )  –  زیست شناسی 3 (سال دوازدهم )

*دروس زیست شناسی در پایه های دهم و یازدهم فاقد مباحث ژنتیک می باشند.

شیمی ، در مسیر توسعه پایدار 1 ( سال دهم ) –  شیمی 2 (سال یازدهم )  –  شیمی 3 (سال دوازدهم )

ریاضی تجربی 1 ( سال دهم ) –  ریاضی تجربی 2 (سال یازدهم )  –  ریاضی تجربی 3 (سال دوازدهم )

فیزیک تجربی 1 ( سال دهم ) –  فیزیک تجربی 2 (سال یازدهم )  –  فیزیک تجربی 3 (سال دوازدهم )

زمین شناسی ( پایه یازدهم )

*کتاب ” آزمایشگاه علوم ” که در طی سه سال متوسطه دوم هر سال داشته اید نیز میتواند یکی از منابع کنکور به ویژه با در نظر گرفتن کتابهای نظام قدیمی “شیمی و آزمایشگاه ” باشد ؛ کم و کیف طراحی سوال در کنکور از این کتاب تا این لحظه مشخص نمی باشد .

دروس عمومی

دین و زندگی 1 ( سال دهم ) –  دین و زندگی 2 (سال یازدهم )  –  دین و زندگی 3 (سال دوازدهم )

عربی مشترک 1 ( سال دهم ) –  عربی مشترک 2 (سال یازدهم )  –  عربی مشترک 3 (سال دوازدهم )

فارسی و نگارش 1 ( سال دهم ) –  فارسی و نگارش 2 (سال یازدهم )  –  فارسی و نگارش 3 (سال دوازدهم )

زبان انگلیسی و کتاب کارVision 1 ( سال دهم ) –  زبان انگلیسی و کتاب کارVision 2 (سال یازدهم )  –  زبان انگلیسی و کتاب کارVision 3 (سال دوازدهم )

منابع و کتب کمک آموزشی کنکور در تابستان 97 

خوب تا در مبحث منابع کنکور 98 هستیم بهتره یکمی هم از کتاب های کمک آموزشی نام ببریم و مواردی که در بازار موجود هست برای آمادگی کنکور در تابستان 97 رو اعلام کنیم !

تا جای که ما تا به امروز دیدیم اکثر انتشارات بزرگ کمک درسی کشور همچون نشر گاج ؛ خیلی سبز ؛ الگو ؛ مهر و ماه و گل واژه و ده ها انتشارات دیگر کتب های مختلفی را ارائه کرده اند که شاید هر انتشارات برای یک درس مثل زیست شناسی بیش از 5 جلد کتاب قطور منتشر کرده است .

لازم نیست همه ی این کتب را تهیه کنید میتوانید با بررسی بسته های جامع کنکور 98 پایه که در سایت تی وی یا منتشر می شود گوشه های از این کتاب ها را دیده و در نهایت برای خرید تصمیم گیری کنید

برای خرید بهترین کتاب بهتر است که …. ؟

نکته قابل تامل اینجاست که این کتاب ها باید ابتدا موضوع را به خوبی برای شما توضیح دهند که یادگیری تثبیت شود سپس تست های داشته باشند که در سطح خواسته شده ی کنکور باشد و اضافات بیش از حد که حتی بالاتر از سطح کنکور هست نداشته باشد .

یکم تخصصی تر از پرستاری بدونیم ؟

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر:
دوره کارشناسی ارشد پرستاری و بعد از آن دوره دکترای پرستاری

•    موقعیت شغلی : 

کار در بیمارستان ها ؛ درمانگاه ها و…

*(برگرفته از سایت گزینه دو بخش معرفی رشته پرستاری )

حرف آخر …

باید بدانیم که موفقیت در رشته های نظیر پرستاری در بخش علوم تجربی کار دشواریست هم برای گزینش و هم برای بار مسئولیت سنگینی که دارد.

دوم اینکه با تغییر کتب درسی و همچنین ایجاد کتاب های کمک آموزشی جدید شما میتوانید با بررسی گوشه های این کتاب ها در سایت تی وی یا نسبت به انتخاب و خرید اقدام کنید.

سوم اینکه در کنکور 98 با توجه به شرایط موجود که دو کنکور برای نظام قدیم و نظام جدید برگزار می شود اطلاعات دقیقتری تا این لحظه منتشر نشده است بنابراین اگر در این مقاله کم و کاستی خاصی دیدید از این بابت از شما پوزش می طلبیم .

تی وی یا ؛ همیشه همراه دوازدهمی ها 🙂

منتظر نظرات شما هستیم . آیا میخواهید با پل کنکور 98 پزستار شوید ؟

نمایش بیشتر

علی رضا اژه ای

چند سالی هست که با ساختن وب سایت های متفاوت سعی کردم به مردم کشورم کمک کنم و سطح های علمی رو بالا ببرم امید وارم روزی بتونم شما هم دعا کنید که به آرزوهام برسم (; اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا