اخبار کنکوریازدهم انسانییازدهم تجربییازدهم ریاضی

تغییر رشته تحصیلی در یازدهم

امکان تغییر رشته در پایه یازدهم و نظام جدید آموزشی برای پایه یازدهم ابلاغ گردید.

چرا تغییر ؟ آیا تغییر رشته درست است !

با توجه به اینکه دانش آموزان پس مدتی تحصیل در رشته های ( علوم تجربی ؛ ریاضی فیزیک و علوم انسانی ) کاملا شرایط این رشته ها را بررسی و حس کرده اند

در موارد زیادی پیش می آید که دانش آموزی خواستار ادامه تحصیل در این رشته نیست

این مورد می تواند دلایلی از جمله اینکه در رشته ای دیگر موفق تر است یا اینکه نمرات وی در این رشته خوب نیست باشد.

برای مثال : با توجه به ازدحام زیاد دانش آموزان برای رشته تجربی و کم شدن ضریب قبولی آن در کنکور 98 تجربی این امکان وجود دارد که بسیاری از ادامه تحصیل در این رشته منصرف و رو به رشته های ریاضی فیزیک یا علوم انسانی بیاورند.

دستورالعمل و راهنما 

به گذارش شبکه اینترنتی تی وی یا و به نقل از آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ؛ دستورالعمل تغییرات رشته درون شاخه ای دوره متوسطه منتشر شد.

به این وسیله، دستورالعمل تغییر رشته درون شاخه ای دوره متوسطه به استان ، شهرستان، منطقه، ناحیه و کلیه واحدهای آموزشی منتشر شده است .

مطابق این دستورالعمل کلیه مراحل تغییر رشته درون شاخه ای در پایه یازدهم مشخص شده است.

دانش‌آموزان شاخه نظری که در پایه یازدهم تحصیل می‌کنند، می‌توانند با معرفی مدیر واحد آموزشی و با موافقت کمیسیون خاص اداره آموزش و پرورش منطقه، شهر یا ناحیه، تغییر رشته دهند.

آنها ابتدا باید برگه درخواست تغییر رشته خود را دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور تکمیل و بعد از تایید ولی و سرپرست، به مدیر واحد آموزشی تحویل دهند.

براساس این دستورالعمل برای شرکت دانش‌آموز در امتحان باید محل برگزاری امتحان او متناسب با رشته‌ای که تقاضا کرده است مشخص شود

و همچنین واحد آموزشی مقصد (دبیرستان جدید یا همان دبیرستان برای رشته دیگر خود ) موظف است از دانش‌آموز معرفی شده امتحان بگیرد.

دانش‌آموزان نیز باید در امتحان تغییر رشته شرکت و حدنصاب برخی از دورس اختصاصی پایه یازدهم را کسب کنند.

دانش‌‌آموزان و مدیران واحدهای آموزشی می‌توانند برای اطلاع از چگونگی شرکت دانش‌آموزان در امتحان تغییر رشته، تطبیق دروس و نحوه ثبت نمرات تغییر رشته و دیگر جزئیات می‌توانند دستورالعمل تغییر رشته درون‌شاخه‌ای دوره متوسطه دوم را مطالعه کنند.

بنابراین دانش آموزان که میخواهند رشته ی خود را تغییر دهند ؛ کافیست به دبیرستان و واحد آموزشی محل تحصیل خود مراجعه کنند.

/پایان

منابع : دفتر تالیف کتابهای درسی

واحد خبر تی وی یا

نمایش بیشتر

علی رضا اژه ای

چند سالی هست که با ساختن وب سایت های متفاوت سعی کردم به مردم کشورم کمک کنم و سطح های علمی رو بالا ببرم امید وارم روزی بتونم شما هم دعا کنید که به آرزوهام برسم (; اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا