اخبار کنکورکنکورمشاوره ی کنکوری

هفت مشکل ؛ هفت خوان رستم !

امروز و در شرایط فعلی کشور و سیستم آموزشی ما ؛ مشکلات دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکور 98 به وفور یافت می شود.

با توجه به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید بر آن شدیم که مقاله پر محتوا در این مورد منتشر کنیم.

اضطراب از همه سمت به سوی دانش آموزان !

انقدر فضای استرس و نگرانی را بر این دوره که متولدین اولین سال دهه 80 هستند وارد کرده اند که هم خود و هم خانواده هایشان در گرداب سردرگمی قرار گرفته اند.

این ها جز نتیجه آزمون خطاهای ما نیست ؛ آزمون های که اکثرا پایان خوشی برای جامعه دانش آموز ما ندارد.

این روز ها در بازار گفتگوی دانش آموزان ؛ به ویژه کنکوری های 98 صحبت ها پیرامون تاثیر قطعی یا مثبت در کنکور است .

تاثیر قطعی کنکور ! جنجال این تابستان 

در این مقاله قصد بررسی کمی این موضوع را نداریم این که کدام طرف درست میگوید و از نظر عددی حق با کیست .

ما در تی وی یا که چند ماه قبل در مورد سردرگمی دیگری که آن زمان امتحان نهایی در چند درس پایه یازدهم بود مقاله منتشر کردیم برای این موضوع جدید مطلبی را نیاوردیم و به این معنا نبود که پیگیر این موضوع نیستیم .

این جریان تا جایی پیش رفته است که حتی در برنامه تلویزیونی صبحگاهی شبکه سوم صدا و سیمای ایران نیز نماینده کمپین مخالف این طرح به دفاع پرداخت

موافق ؛ مخالف و بی تفاوت

اینکه سه جریان موافق ؛ مخالف و بی تفاوت به وجود آمده است الان و در این مقاله مورد نظر ما نیست .

اینکه مخالفین که اکثرا دانش آموزان و برخی مشاوران هستند که از آنان خبر رسیده مدام به نمایندگان مجلس و امام جمعه های شهر خود متصل میشوند تا حرف خود را به کرسی بنشانند تعدادشان 95 درصد نفرات است!  این را در کمپین خود میگویند .

همیشه آمار ها متفاوت بوده و اینک ما نیز در تی وی یا طی نظرسنجی از دانش آموزان به آمار زیر دست یافتیم که حداقل حرف بند بالا را اثبات میکند.

دانش آموزان هنگام روبه رو به سوال آیا با تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 موافقید ؟ حدود 65 درصد ارا مخالف و 21 درصد آرا موافق هستند .

در این میان مهم این موضوع است که در حدود 14 درصد از سوال خوانده شده بالا اضحار بی اطلاعی میکنند و این نشان میدهد که آموزش و پرورش ما به خوبی همه را متوجه روند تحصیل خود نکرده است .

دفاع از دوازدهمی ها الان در اولویت است .

تی وی یا رسانه دوازدهمی هاست میخواهیم کمی از آنان دفاع کنیم نه با عدد بلکه با زبان ساده و منطقی !

چرا همیشه دانش آموزان ما باید خود را نسل سوخته ای بدانند که همواره دچار ظلم نه از سوی دشمن بلکه از خدمتگذار خود میشوند ؟

امروز سعی داریم برخی از مشکلات دانش آموزان پایه دوازدهم را تیتر وار یادآوری کنیم؛ شاید از این رسانه بیشتر دیده شود.

در اولین بحث کمی دامن میزنیم به به جنجال تاثیر قطعی کنکور که اخیرا با بیانیه سازمان سنجش کشور ؛ به 20 درصد قطعی و 10 درصد مثبت تغییر کرده است.

الان بسیاری از موافقین و مخالفین طرح در پی اثبات حرف های خود با معادلات ریاضی و.. هستند ، اما دانش آموز از این موارد تخصصی چه می فهمد؟

بنابراین ما نیز در این مقاله به این موضوع نمی پردازیم و در صورت درخواست شما سعی خواهیم کرد در مقالات بعدی بحث کمی را نیز بررسی کنیم .

مشکل اول ؛ عدالت را نقض کردیم!!؟

در نظام قدیم آموزشی کشور دانش آموزان امتحانات پر فشار نهایی دیپلم که از تعداد کثیر دروسشان بود را پشت سر می گذاشتند یک سال بعد آزمون سراسری کنکور را در پیش داشتند

اکنون این فاصله یک ساله به فاصله کمتر از یک ماهه رسیده است اینکه دو مرحله پرفشار را از دانش آموزان بخواهیم آیا عدالت است ؟

مشکل دوم ؛ اوج و فرود هر شخص !

هر انسان ممکن است گر از گاهی بر حسب مشکلات شخصی و اجتماعی نظیر ؛ بیماری ؛ بلا ؛ مصیبت و… گرفتار میگردد خوب اگر این موارد با سال دوازدهم منتهی شو د، فشار امتحانات و کنکور این دانش آموزان را در معرض مشکلات جسمی و روحی بدی قرار نمی دهد ؟

یقینا هر شخص اوج و افتی دارد بنابراین دو سال ( امتحان دیپلم و کنکور سال بعد ) بهتر می تواند میانگین استعداد این فرد را نشان دهد تا یک فرجه 2 ماهه برای کسی که 12 سال درس خوانده برای قبولی و موفقیت تحصیلی خود و افتخاری برای خانواده شدن.

مشکلات دانش آموزان پایه دوازدهم کم نیستند…

نظر شما چیست ؟

بنا بر اینکه ذکر دو مشکل بسیار طولانی شد 5 مشکل بعدی را در مقاله دیگری که با کلیک در اینجا میتوانید ببینید قرار داده ایم.

 

نوشته شده توسط تیم تی وی یا 

تمام حقوق این نوشته متعلق به تی وی یا و نویسنده متن می باشد.

نمایش بیشتر

‫4 نظرها

  1. سلام واقعا ممنون بخاطر این حرف های خوبتان واقعا حرف دلمو زدین یکم آروم شدم یکم عقدم خالی شد خدا رو شکر

  2. سلام علیکم خیلی ممنون از اینکه این مطالب رو گفتید واقعا جای بسی تشکر دارد و مشکلات ما بچه های دوازدهم‌ به مراتب بیشتر از هرکسی بوده ‌ما موش ازمایشگاهی این نسل‌‌ هستیم کلی فشار و‌مشکل بر روی دوش ما‌هست ممنون میشم بقیه مشکلات را هم بنویسید باتشکر

    1. مگه چند ساعت درس دارین،بیشتر از 35 ساعته؛بعدم با این وضیعت که من میبینم باید دعا کنیم ساعت درسیمون بیشتر از 35ساعت نشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا