اخبار کنکورکنکورمشاوره ی کنکوری

هفت مشکل دوازدهم ؛ سری دوم !

در ادامه مقاله قبلی تی وی یا که به بررسی هفت مشکل ؛ و مشکلات دانش آموزان پایه دوازدهم پرداختیم آن را ادامه و تکمیل می کنیم.

مشکل سوم ؛ اطمینان دارید ؟

حال بیایم این موارد را کاملا قبول کنیم با همه کاستی هایش ، برای تاثیر قطعی همان 20 درصد اعلام تا الان آیا سازوکاری همچون کنکور که به نقل از مسئولین امکان تقلب در آن در حد صفر است ؛ برای امتحان دوازدهم نیز هست یا نه ؟

قطعا نمیشود گفت که قبلا هم در حد صفر بود زیرا خبرها سال های پیش از لو رفتن سوالات قبل از آزمون امتحان نهایی رسیده بود.

مشکل چهارم ؛ ماه خدا !

ماه خدا ؛ بهار قرآن همراه با ایام ماقبل و مابعد و فی بین کنکور و امتحان نهایی خواهد بود . مسئولین فکری برای فشار سوم کرده اید ؟ یادگیری و فعالیت ذهنی شدید در این مدت ؛ آیا با روانشناسان و کارشناسان سلامت پرسیده اید که مضرات این کار در این ماه برای دانش آموزان چه خواهد بود ؟

مشکل پنجم ؛ کتاب گرون شده !

مشکل بعدی دانش آموزان بی شک این است که با توجه به افزایش روز افزون کالاها قیمت کتب نیز افزایش یافته است .

این مشکل وقتی مضاعف میشود که بدانیم کتابهای دوازدهم جدید التالیف هستند و باید کتابهای جدیدی را بخریم چون کمتر کتابخانه ای به کتب جدید مجهز شده و هیچ کسی نمیتواند کتب جدید را از کسی که سال قبل آن ها را خوانده ( مثلا در گذشته از برادر و فامیل ها و دوستان و…. ) بگیرد و بخواند چرا فکری نمیشود و اگر شده لطفا بیان کنید.

مشکل ششم ؛ زمان اکنون کمتر شده !

میدانیم که در سال های پیش دانشگاهی و قبل کنکور نظام قدیم دانش آموزان 24 ساعت در هفته کلاس داشتند

با این که گفته میشد طرحی برای ثابت نگه داشتن مورد بالا برای نظام جدید آماده می شود خبر های حاکی از این است که امسال دانش آموزان نگون بخت دوازدهم بیش از 35 ساعت در هفته کلاس دارند ! به نظرم توضیح دیگری لازم نیست.

مشکل هفتم ؛ صداوسیما تبلیغ کده کنکور !

اگر از صدا و سیما ایران به خاطر تبلیغات موسسات کنکور متنفر شده اید به شما حق می دهیم .

تقریبا هر شبکه ی مرتبط و غیر مرتبط برخا در چند برنامه در کنداکتور شبکه خود برنامه های تبلیغی موسسات کنکور دارند.

وقتی با این موسسات تماس میگریم تنها راه موفق شدن را خرید دی وی دی ها و جزوات و خدمات این موسسات عنوان میکنند

اینها شاید برای افراد دارای ثروت مشکلی نباشد و حتی ترجیحشان گرفتن کلاس خصوصی با مدرسان این دی وی دی هاست

اما افراد که توان مالی ندارند یا باید استرس بگیرند یا با استرس فشار بر خود و خانواده بیاورند تا از خرج ضروری بزند تا دی وی دی بگیرد

ما با کیفیت و خوب بودن یا نبودن این محصولات الان کاری نداریم و فرضا خوب هم باشد وقتی کسی نمیتواند بگیرد فشار روحی و روانی عدم موفقیت را حس می کند.

احساس رنجش نکنید

در این دو مقاله ما مشکلات زیادی را گفتیم ولی قطعا همه را نگفتیم و البته که هر کدام را هم جامع و کامل نگفتیم و دچار نقص بوده است .

در اینجا از همه کسانی چه حقیقی و حقوقی که در نقد قرار گرفته اند خواستاریم که لطفا با پذیرش نقد صحیح در بهبود آن کار کنید و نقد ما نرنجید.

جمع بندی کنکور 98 ! 

بسیار حرف زدیم هر چند میخواستیم خلاصه باشد ؛ از مشکلات دانش آموزان پایه دوازدهم همین بس که علاوه بر فشار خاص و همیشگی امتحان نهایی و کنکور فشار های از قبیل :

 • فشار حاصل از تاثیر قطعی کنکور
 • فشار حاصل از کلاس های فشرده و زیاد در طول هفته
 • فشار حاصل از مدت کوتاه بین کنکور و امتحان نهایی
 • فشار حاصل ماه مبارک رمضان و روزه داری
 • فشار حاصل از خرید کتب گران قیمت فراوان
 • فشار از سوی صدا وسیما برای خرید دی وی دی ها

و…

اینکه با این شرایط در منطقه محروم و بدون امکانات و هزینه چند ده میلیونی بخواهی رتبه برتر شوی باید نابغه باشی ! اما وظیفه مسئولین علاوه کشف نابعه ها ؛ کشف استعداد ها نیز هست ، نگذارید بسوزند و نابود شوند.

نظر شما چیست ؟

یا حق

نوشته شده توسط تیم تی وی یا 

تمام حقوق این نوشته متعلق به تی وی یا و نویسنده متن می باشد.

 

نمایش بیشتر

‫8 نظرها

 1. به خدا دیگه بسه گذاشتیم برا چند تا موسسه و پر پول شدن جیبشون این همه اسعداد و قابلیت بسوزن
  نمیگم نباشن ،باشن ولی کنترل شده ،اصولی و مشخص .
  مسببان این قضیه کنکور در این سال های متوالی که می تونستن کاری انجام بدن و به خاطر منافع شخصی شون انجام ندادن سوگند به خدای احد و واحد که نه در دنیا ونه در آخرت خیری نخواهند دید .
  با تشکر از تی ویا

 2. ما ادمیم نمیدونم واقعا ادمای بی سوادی که فک میکنن ما موش ازمایشگاهی هستیم که هر بلایی سرمون میارن و وقتی میببینن نمیمیریم دوباره رومون ازمایش میکنن درک نمیکنم . تا کی کار اموزش پرورش اینه تا کی ما باید قربانی باشیم هرچیزی رو پذیرفتیم صبوری کردیم فکر کردیم خنگیم اما فشارها نه تنها کم نشد که انقدر زیاد کردن فشار هارو که امثال من فکر میکنن زنده نیستن و حوصله هیچ کاری رو ندارن
  #نه_به_۳۵ساعت_سرکلاس نشستن

 3. سلام دو عامل مهم اینکه اول زمان کنکور کم هست چون پیش رو حذف کردند دومی عامل اینکه تاثیر معدل برای ما که معدل پایین باشه اما کنکوررو میخواهیم خوب بدیم و یا معدل ما کمتر باشه اون سال به ضرر ماست . درحال حاضر ۲۰هزار معدل بیست فقط داریم کم نیست یا اینکه طرف پولداره پول بده نمره بگیره و معدلش بالاتر بره . تو تاریخ بدبخت تر ازما نیست این رو برا ایندگان مثال خواهند زد

 4. علاوه بر همه این مشکلات مشکل بزرگتری که ما دوازدهمی ها داریم اینه که کتابهایی مثل سلامت و بهداشت،هویت اجتماعی،نگارش،مدیریت و سبک زندگی مورد پرسش و امتحان قرار میگیرند و وقت زیادی از ما در طول هفته میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا