تجربیدرسیریاضیشیمیکنکور

برترین روش مطالعه ی شیمی کنکور 2

تعیین رشته کنکور 98 همراه با تیم مشاوره ای تی وی یا

مطالعه ی شیمی کنکور 2 | هر روز که به کنکور سراسری 98 نزدیک و نزدیکتر میشویم شیوه صحیح مطالعه پر اهمیت تر از قبل خواهد بود ؛ امروز در تی وی یا با روش مطالعه ی شیمی همراه با استاد علی مقصودی خواهیم بود تا این مبحث را در دو مقاله به صورت حرفه ای دنبال کنیم .

این محتوا بخش دوم و قسمت دوم یک مشاوره تمام عیار شیمی است مشاوره ای که میتوان گفت  جزء برترین روش مطالعه ی شیمی کنکور 2 میتواند نام بگیرد 

قسمت اول یک مشاوره تمام عیار شیمی …

1)چرا درس شیمی در کنکور اهمیت زیادی دارد؟

درس شیمی هم برای گروه ریاضی و هم تجربی درس اختصاصی محسوب میشود که برای زیرگروه تجربی بعد از زیست شناسی بالاترین ضریب را دارد، و حتی در رشته ای مثل داروسازی با ضریب 4 بااهمیت ترین درس محسوب می شود. در گروه ریاضی هم بعد از درس ریاضی و فیزیک از ضریب بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه در دفترچه سوالات کنکور، سوالات شیمی آخرین سوالات هستندکه داوطلب با آنها روبرو، اکثر داوطلبان خسته شده و نمیتوانند به سوالات شیمی پاسخ دهند به همین دلیل آنهایی که شیمی را بالا میزنند رتبه های خوبی کسب میکنند.

2)چرا باید تسلط ویژه ای روی شیمی داشته باشیم؟

شیمی در هر دو گروه ریاضی و تجربی 35 سوال دارد که 35 دقیقه زمان برای آنها اختصاص داده شده است. با توجه به سوالات مفهومی و مساله های وقت گیر چند کنکور اخیر ، این 35 دقیقه کافی نبوده و از قبل باید با مطالعه دقیق و حل تستهای زیاد و یادگیری شیوه های پاسخگویی به تستهای ترکیبی تسلط کافی روی شیمی داشته باشید.

3)در هفته چند تست شیمی باید حل کنیم؟

برای تسلط بر شیمی و کسب نتیجه خوب باید هر هفته بین 150 تا 200 تست از شیمی بررسی شود. (البته برای استارت از تابستان بررسی این تعداد تست لازم نیست و از تعداد کمتر مثلا 100 تست در هفته می توانید شروع کنید)

4)آیا تمامی واکنشها را باید بلد باشیم؟

بله (حتما!)، اکثر واکنشها را با قاعده های گفته شده می توان نوشت ولی واکنشهایی هم هستند که قاعده خاصی ندارند و باید با تمرین و تکرار حفظ کرد.

5)برای عملیات وقتگیر ضرب و تقسیم در مسائل شیمی در جلسه کنکور چیکار کنیم؟

در طول مطالعه و حل تستها در خانه، حداقل 6 ماه قبل کنکور به هیچ وجه از ماشین حساب استفاده نکنید (به کلی ماشین حساب را از دسترستان دور کنید!). در مساله های چند مرحله ای، لازم نیست در هر مرحله ضرب و تقسیم کرده و به عدد واحدی برسید.

تا اینجا امیدوارم خسته نباشی بریم ادامه ” برترین روش مطالعه ی شیمی کنکور 2 “ از زبان آقای مقصودی رو ببینیم : 

6)آیا کتاب کنکوری لازم است؟ و چه کتابی خوب است؟

حتما باید کتاب کنکوری در کنار کتاب درسی داشته باشید. کتابی که درسنامه به صورت خلاصه، همچنین سوالات چند سال اخیر کنکور را تشریح کرده باشد کتاب خوبی محسوب می شود (اکثر کتابهای بازار این ویژگی ها را دارند

7) مسائل را با چه روشی یاد بگیریم؟

🔸️ بهترین روش برای پاسخگویی به سوالات مسئله کنکور روش تناسب است. سعی کنید روش تناسب بستن را به خوبی یاد بگیرید. هر چند حل مسائل شیمی در کنکور به نبوغ و تسلط داوطلب هم بستگی دارد، ولی یادگیری اصولی و صحیح و مفهومی کمک زیادی به داوطلب سرجلسه کنکور خواهد کرد. (اگر به روش خطی تسلط کامل دارید با همان روش هم میتوانید جلو برید). بارها مشاهده شده که داوطلبی با حفظ چند فرمول پیش ساخته از پاسخ به سوالاتی که با سوالات قبلی تفاوت اندکی داشته عاجز مانده است. روش تناسبی کمک شایانی به درک اصولی مسائل میکند.

8)بیشترین سوال شیمی از کدام کتاب است؟

توزیع سوالات از هر کتاب برابر است.

⬆️ از همین الان شروع کن و امروز و فردا نکن😊 مطمئن باش به اندازه تلاشت،نتیجه میگیری

نویسنده این مقاله #دکتر_مقصودی

عضو گروه مشاورین آموزشی رگاکو – Rogaco.ir تدوین : مدیریت شبکه اینترنتی تی وی یا

پی نوشت : 

برترین روش مطالعه ی شیمی کنکور2 | + تعیین رشته کنکور 98 تجربی و ریاضی و انسانی دوازدهم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا