اخبار کنکورتجربیکنکور

نتایج اولیه کنکور سراسری تجربی 98

نفرات برتر کنکور سراسری 98 رشته تجربی و نتایج دیگر داوطلبان کنکور تجربی 98 اعلام شد.

پس از حدود یک ماه انتظار این هفته نتایج اولیه کنکور سراسری 98 منتشر گردید ؛ در این مقاله نفرات برتر کنکور سراسری 98 رشته تجربی در منطقه یک ؛ منطقه دو و منطقه سه به همراه نفرات برتر کشور در رشته علوم تجربی و همچنین اطلاعاتی پیرامون نحوه و مراحل انتخاب رشته و ادامه راه دانش آموزان کنکوری و داوطلبان کنکور قرار خواهد گرفت . 

نفرات برتر کنکور سراسری 98 رشته تجربی

+ به محض انتشار اسامی رسمی این صفحه آپدیت خواهد شد هم اکنون لیست غیر رسمی از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری رتبه برتر در اختیار ما قرار دارد. 

+ نتایج در روزهای 12 الی 18 مرداد ماه اعلام خواهد گردید.

کنکور سراسری تجربی امسال در 14 تیر ماه و در نوبت صبح برگزار گردید این کنکور همچون کنکور دیگر رشته ها و برخلاف سال های قبل در دو نظام آموزشی ؛ نظام جدید و نظام قدیم برگزار شد و دفترچه سوالات این دو نظام متفاوت خواهد بود ولی در نهایت ترازگیری مشترکی بین این دو نظام صورت خواهد گرفت و تمامی رتبه ها در یک جمع اعلام خواهد شد و احتمالا لیستی به نام رتبه برتر های نظام قدیم کنکور تجربی 98 و رتبه برتر های نظام جدید کنکور تجربی 98 نخواهیم داشت و لیست جامعی از اشتراک این دو نظام رتبه برتر ها را تشکیل خواهند داد.

لیست رتبه های برتر کنکور سراسری تجربی 98

*( نظام قدیم کنکور 98   – نظام جدید کنکور 98 )

1/ رتبه اول کنکور تجربی 98 : 

2/ رتبه دوم  کنکور تجربی 98 : 

3/ رتبه سوم کنکور تجربی 98 : 

4/ رتبه چهارم کنکور تجربی 98 : 

5/ رتبه پنجم کنکور تجربی 98 : 

6/ رتبه ششم کنکور تجربی 98 : 

7/ رتبه هفتم کنکور تجربی 98 : 

8/ رتبه هشتم کنکور تجربی 98 : 

9/ رتبه نهم کنکور تجربی 98 : 

10/ رتبه دهم کنکور تجربی 98 : 

کارنامه و درصد های نفرات برتر کنکور تجربی 98

+ به محض ارائه کارنامه ها و درصد های نفرات برتر کنکور سراسری در این قسمت اعلام خواهد گردید.

همیشه درصد های نفرات برتر کنکور سراسری مورد توجه داوطلبان می باشد همان طور که میدانیم افرادی که در کنکور سراسری 99 و 1400 شرکت خواهند کردد درصد های نفرات برتر کنکور را می بینند تا بتوانند درک صحیحی از شرایط و سختی آزمون ها پیدا کنند.

از طرفی مقایسه و بررسی کارنامه کنکور 98 داوطلبان و دیدن رشته ها و دانشگاه ها انتخابی آن ها میتوانند جهت هدف گذاری دانش آموزان کنکوری مفید باشد.

1/ درصد های رتبه اول کنکور تجربی 98 :  تاکنون منتشر نشده است.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری تجربی 98 برای عموم (همه )

ابراهیم خدایی که ریاست سازمان سنجش آموزش کشور را بر عهده دارد درباره زمان اعلام نتایج کنکور 98 اعلام کرد: نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ برای تمام داوطلبان در پنج گروه آزمایشی اواسط هفته آینده ( 12 الی 18 مرداد ماه ) اعلام می‌شود.

همچنین داوطلبان پس از اعلام نتایج می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نتیجه کنکور خود را مشاهده کنند.

کار های داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور 98

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری 98 پس از انجام فرایند کنکور در تاریخ 14 تیر ماه در رشته تجربی بایستی پس از اعلام نتایج در مرداد ماه (احتمالا 12 الی 18 مرداد ) پس از دیدن نمرات فرآیند انتخاب رشته را آغاز کنند که با توجه به دفترچه و اطلاعیه های اعلامی توسط سازمان سنجش صورت خواهد گرفت .

سپس در شهریور ماه امسال نتایج قطعی و نهایی کنکور اعلام خواهد شد که برای هر فرد مشخص می شود که کدام دانشگاه ها پذیرفته شده است.

تجربی 98 300x214 - نتایج اولیه کنکور سراسری تجربی 98

انتخاب رشته چیست ؟ چگونه خود در کنکور 98 انتخاب رشته کنم ؟

انتخاب رشته به فرایندی می گویند که هر ساله در مرداد ماه آغاز می شود این فرآیند شما در لیستی 150 تایی کد های رشته های پزشکی و دانشگاه های مورد نظر دلخواه خود را وارد میکنید که برای شما در نتایج قطعی امکان ورود به همین اطلاعات اعلامی و لیست پیشنهادی شما بررسی و در صورت آوردن رتبه و درخواست سایر داوطلبان میتوانید در دانشگاه مقصد تحصیل کنید و پذیرفته شوید.

تمامی حقوق برای این مطلب از آن شبکه اینترنتی تی وی یا می باشد و کپی برداری ممنوع می باشد.

دوستان عزیز جهت اطلاع از مقالات سایت و موارد و اخبار کنکور سراسری 98 و در ادامه کنکور سراسری 99 در کانال و اینستاگرام ما عضو شوید.

کانال تلگرام تی وی یا قوانین دانلود فایل دیگر اخبار کنکور 98

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید .

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا