بخش مشاوره

چگونه به جنگ کم انگیزگی برویم ؟

در این مقاله به بررسی عوامل کاهش انگیزه برای درس خواندن خواهیم پرداخت در این مقاله برای کاهش انگیزه راهکار های گفته شده است که دانش آموزان به ویژ] کنکوری های 99 و 1400 می توانند از این راهکار ها استفاده کرده و بتوانند در نحوه درس خواند خود رویه بهتری را در پیش بگیرند.

حسش نیست!! راهکاری نداره؟؟ !!

عبارت آشنایی که در ذهن اغلبمان هفته‌ای چند بار جرقه می‌زند. واقعا تلنبارشدن این‌همه کار انجام‌ نشده روی هم اتفاق آزاردهنده‌ای است. حس ناخوشایندی که هرروز آزارمان می‌دهد.

⁣روزی که شروع به برنامه‌ریزی و انجام کارهای عقب‌افتاده کردید آن‌وقت است که به نظرتان خنده‌دار می‌آید که چطور این‌همه استرس و ناراحتی را تحمل کرده‌اید؛ وقتی برنامه‌ریزی ساده‌ای این‌طور از این باتلاق سردرگمی می‌توانسته نجاتتان دهد.

دوستان عزیز کنکوری 99 می دانید در کانال و صفحه اینستاگرام تی وی یا می توانید به محض آمدن اخبار کنکور آن ها را دریافت نمایید و اخبار و شبهاتی که احتمال رسمی شدن آن نیز زیاد هستن در این کانال و صفحه بررسی می شوند با تی وی یا رتبه برتر شوید .

دوست من برای دیدن کانال تلگرام تی وی یا اینجا کلیک کن! دوست من برای دیدن صفحه اینستاگرام تی وی یا اینجا کلیک کن!

 با این راه‌حل‌ها به جنگ کارهای تلنبار شده‌تان می‌توانید بروید ( راهکارهای مقابله با کاهش انگیزه برای درس خواندن ) :

1/ کارتان را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. نگذارید حس حجم انبوه یک کار مانع از شروع انجام آن شود.

2/ محیط پیرامون خود را با تغییراتی کوچک از کسالت دربیارید.

⁣3/ یک جدول زمانی جزئی با ضرب‌الاجل‌های مشخص طراحی کنید تا بدانید برای همیشه فرصت ندارید.

⁣4/ اگر استفاده از شبکه‌های اجتماعی را نمی‌توانید مدیریت کنید تا مدتی حساب‌های کاربری خود را غیرفعال کنید و تا تمام کارتان انجام نشده سراغشان نروید.

⁣5/ با افرادی معاشرت کنید که انگیزه‌ لازم را در شما ایجاد می‌کنند. دوست کوشا داشتن نعمت بزرگی است.

⁣6/ دنبال کسانی باشید که قبلا به چیزی که می‌خواهید دست پیدا کرده‌اند.

⁣7/ اگر دچار وسواس فکری و کمال‌گرایی بی‌حدوحصر هستید بهتر است یک‌بار هم که شده کارها را بیش‌ازحد پیچیده نکنید و فقط شروع کنید.

⁣8/فقط کافی است انجامش بدهید شما تواناتر از چیزی هستید که فکر می‌کنید

چگونه به افکار منفی فکر نکنیم؟ ‼️

پس فکر نکردن و گفتن این جمله که دوست ندارم به افکار منفی و مزاحم که از عوامل کاهش تمرکز هستند وفکر کنیم که می خواهم درس بخوانم، باری را از روی دوش شما در سال کنکور بر نمی دارد و فقط فرصت را برای تخریب روانی توسط مغز فراهم می کند. پس، راهکار ما برای رهایی از افکار منفی و مزاحم فقط حل کردن و ریشه یابی مشکل و پیدا کردن جواب برای مغز است.
جوابی که وقتی مغز خواست ما را به سمت آن فکر منفی یا فشار روانی ببرد؛ با خود بگوییم که: «من قبلا آن مسئله را حل کرده ام و نیاز به تفکر مجدد نیست» همین جمله باعث می شود تا مغز دیگر نتواند از آن فکر به ما ضربه بزند.

نگارش : توسط محمد درویشی مشاور قلمچی 

تدوین و بازنشر شده در تی وی یا

یا در صورتی که می خواهید با گروه مشاوران تی وی یا و بخش مشاوره ارتباط بگیرید ( برای انتخاب منابع و کتب برتر برای موفقیت در کنکور 99 – مشاوره رایگان  – منابع ویدیوی حدالمکان رایگان یا ارزان موسسات عالی کشور و انتخاب بهترین آموزشگاه های شهر های ایران ) می توانید هم اکنون از طریق راه زیر با ما ارتباط بگیرید.

جهت اطلاعات بیشتر برای این خدمات اینجا کلیک کنید.

/ پایان مقاله کاهش انگیزه

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا