بخش مشاورهروش مطالعه

روش‌ مطالعه‌ دروس+ضد فراموشی

در این مقاله به روش های مطالعه درس های مختلف و همچین روش های ضد فراموشی می پردازیم که برای شما عزیزان کلید موفقیت خواهد بود ...

روش‌ مطالعه‌ دروس را بشناسید در این مقاله به بررسی روش مطالعه دروس های خواندنی ؛ تمرینی و حفظی که عمده دروس تخصصی و عمومی شما را در بر می گیرند پرداخته ایم و آن ها را معرفی میکنیم.همچنین در ادامه مبحث ما به بررسی روش های جهت فراموش نکردن دروس پرداخته ایم.

 در طول دوره‌ی تحصیلتان با درس‌های مختلفی سروکار خواهید داشت که باید با روش مطالعه‌ دروس تک تک آن‌ها آشنا شده باشید تا بتوانید نتیجه‌ی مطلوبی در کنکور سراسری کسب کنید. شما اصولا با سه نوع تیپ درس سروکار دارید:

تیپ اول : درس‌های خواندنی:

در این تیپ ؛درس‌هایی مثل دین و زندگی، زیست‌شناسی و… جزء این دسته از درس‌ها هستند که برای یادگیری و به خاطر سپردن آن‌ها باید طی دوره‌های منظمی آن‌ها را مرور کنید تا مطالب تثبیت یابند. می‌توانید با یادداشت‌‌ برداری و نت برداری از نکات مهم و از مباحث مورد نظر در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کرده و مروری سریع‌تر و باکیفیت‌تر در مرور های آینده داشته باشید.

تیپ دوم : درس‌های تمرینی:

در تیپ دوم شما درس‌هایی مثل ریاضی، فیزیک، مسائل شیمی و… جزء این دسته از درس‌ها هستند را می بینید که برای یادگیری آن‌ها نیاز به حل تمرین‌های تشریحی و تستی فراوانی دارید.

تیپ سوم : درس‌های حفظی:

تیپ سوم اصولا با لغات زبان انگلیسی و عربی، تاریخ ادبیات فارسی و… دسته بندی می شوند که برای یادگیری آن‌ها قاعده‌ی خاصی وجود ندارد و صرفا با تمرین و تکرار مداوم می‌توان آن‌ها را حفظ کرد البته که تکنیک های حفظ کردن مباحث مثل آیات و روایات و یا لغات وجود دارند که استفاده از آن ها در زمان شما صرفه جویی عظیمی خواهد کرد . برای مثال استفاده از فلش‌کارت برای در دسترس بودن آن‌ها و تکرار مداوم و پیوسته‌ی آن‌ها به‌خصوص در ایام امتحانات یا دوران جمع‌بندی پیشنهاد میشود.

دوستان عزیز کنکوری 99 می دانید در کانال و صفحه اینستاگرام تی وی یا می توانید به محض آمدن اخبار کنکور آن ها را دریافت نمایید و اخبار و شبهاتی که احتمال رسمی شدن آن نیز زیاد هستن در این کانال و صفحه بررسی می شوند با تی وی یا رتبه برتر شوید و از تکنیک های بیشتر برای پی بردن به روش مطالعه دروس استفاده کنید .

دوست من برای دیدن کانال تلگرام تی وی یا اینجا کلیک کن! دوست من برای دیدن صفحه اینستاگرام تی وی یا اینجا کلیک کن!

روش هایی برای فراموش نکردن دروس

یکی دیگر از معضلات دانش آموزان کنکوری فراموش کردن دروس است که باید راهکارهای را یادبگیرید که با استفاده از آن دروس را فراموش نکنید و مطالعه دروس پس از مدتی بی فایده نباشد بنابراین پس از بررسی روش مطالعه دروس به این موارد می پردازیم

1- به پیش نیاز های منابعی که می خوانید توجه کنید

اگر مطالب پیش زمینه اصلی را یاد نگرفته باشید حتی اگر مطالب جدید را حفظ کنید باز هم احتمال فراموشی مطلب وجود دارد؛ مثلا در درس عربی تا صرف فعل را یاد نگرفته باشید، نمی توانی فعل ماضی و مضارع بسازید .پس قبل از یادگیری درس حتما سعی کنید ضعف خود را در مطالب قبلی مرتبط از بین ببریید.

2- قبل از ورود به کلاس و شروع درسهایتان، حتما به پیش خوانی درس جدید اقدام کنید تا با پیش زمینه فکری مناسب با درس جدید رو به رو شوید.

3- سعی کنید مطالب درسی را در هنگام کلاس یاد بگیرید

در کلاس حضور فعال داشته باش.سوال بپرس و تا درس را نفهمیده ای از کلاس خارج نشو.

4- تمرین زیاد حل کردن از واجبات است!

تمرین باعث پر شدن شکاف های اطلاعاتی در مغز شما خواهد شد .

همیشه درس خواندن جذاب نیست آن را جذاب کنید 

5- مرور مطالب شاه کلید رفع فراموشی است

هر شب در برنامه درسی خود مطالب را مرور کنید.

6- سعی کنید بین اطلاعات یاد گرفته شده و مطالب قبلی در ذهنت ارتباط برقرار کنید تا فراموشی آن ها کمتر شود.

7- مطالب یاد گرفته شده را دوباره در نقش معلم تدریس کنید… (معلم خودت باش ! )

این تدریس می تواند برای یک دوست یا شاگردانی فرضی و خیالی باشد.

8- سعی کن در زمان یادگیری مطلب تمرکز کامل داشته باشید و عوامل مخل تمرکز را به حداقل برسانید .

9- خلاصه برداری و یادداشت برداری حین مطالعه به رفع فراموشی کمک شایانی می کند .

10- تحقیقات علمی به ما آموخته است روش سوال گذاری در ابتدای مطالعه نیز به یاد آوری مطلب کمک خواهد کرد.

تدوین و بازنشر شده در تی وی یا 

یا در صورتی که می خواهید با گروه مشاوران تی وی یا و بخش مشاوره ارتباط بگیرید ( برای انتخاب منابع و کتب برتر برای موفقیت در کنکور 99 – مشاوره رایگان  – روش مطالعه دروس – منابع ویدیوی حدالمکان رایگان یا ارزان موسسات عالی کشور و انتخاب بهترین آموزشگاه های شهر های ایران ) می توانید هم اکنون از طریق راه زیر با ما ارتباط بگیرید.

جهت اطلاعات بیشتر برای این خدمات اینجا کلیک کنید.

/ پایان مقاله روش مطالعه دروس + ضد فراموشی

روش مطالعه درس شیمی,روش مطالعه درس فیزیک,روش مطالعه درس زیست,روش مطالعه درس ریاضی,روش مطالعه درس عربی,روش مطالعه درس زبان انگلیسی,روش مطالعه درس زیست شناسی,روش مطالعه درست,روش مطالعه درس دینی,روش مطالعه درس ادبیات,روش مطالعه درس شیمی رتبه های برتر,روش مطالعه درس ریاضی برای کنکور,روش مطالعه درس تاریخ,روش مطالعه درس فیزیک دهم,روش مطالعه درس علوم و فنون,روش مطالعه درس ریاضی رتبه های برتر,روش مطالعه درس ها,روش مطالعه درس فلسفه,روش مطالعه درس روانشناسی برای کنکور,روش مطالعه درس فارسی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا