اخبار کنکورکنکور

تکنیک های تست زنی کنکور

کنکوری های 99 و 1400 را با تکنیک های روز تست زنی آشنا خواهیم کرد ...

در این مقاله به بررسی تکنیک های تست زنی حرفه ای برای رسیدن به سطح تراز بالا در آزمون های آزمایشی (قلمچی – گاج – گزینه دو – سنجش و… ) و کنکور سراسری 99 و 1400 و کنکور های بعد خواهیم پرداخت تکنیک های تست زنی در کنکور یکی از سه ضلع قدرت و موفیقت در کنکور یعنی سرعت را به خوبی پوشش می دهد .

فرض کنید دو فرد در آزمونی شبیه کنکور سراسری شرکت کرده اند که دارای 20 سوال است و تایم آن نیز 30 دقیقه است ؛ اولین شرکت کننده انیشتین فقید (فیزیک دان معروف ) بوده که به تمامی مباحث مسلط است و میتوانند تمامی سوالات را حل کند و برای حل هر سوال 3 دقیقه تایم نیاز دارد ! 

دومین شرکت کننده فرضا فرانکیلن ( زیست شناس معروف ) بوده که به بیشتر ( نه همه ) از مباحث مسلط است ولی توان این را دارد که هر سوال را در 1.5 دقیقه حل کند !

به نظر شما کدام یک پیروز میشوند ؟

1. علامت گذاری سوالات وقت گیر

سوالات وقت گیر را دسته بندی کنید و علامت گذاری کنید.
به عنوان مثال شما می توانید برای سوالاتی که اصلا  درباره آن مطالعه نکرده اید علامت ضربدر گذاشته و موقتا از آن عبور کنید.

اما برای سوالاتی که پاسخ را یادتان نمی آید یا بین دو گزینه مشکوک هستید یا سوال برای شما نامفهموم و گنگ است علامت ستاره بگذارید و پس از جواب دادن به سوالاتی که از جواب مطمئن هستید؛ سراغ آن ها بیایید و در مرحله پایانی اگر وقت اضافه آوردید روی سوالات ضربدری نیز میتوانید فکر کنید.

2 . مدیریت زمان

سعی کنید حتما در زمانی که سازمان سنجش برای هر درس در نظر گرفته ( مثلا فرضا شیمی 35 سوال در 35 دقیقه )  به سوالاتش پاسخ دهید تا برای هیچ گروهی از سوالات با کمبود وقت مواجه نشوید.

3. روش ساده به دشوار

سعی کنید شروع پاسخگویی شما به سوالات از هر مبحث درسی از ساده ترین سوالات آن مبحث شروع شود تا کمی از خستگی ذهنی شما کاسته شود و همجنین ذهنتان آمادگی فعالیت روی مباحث پیچیده تر آن مبحث داشته باشد.

4 .حذف گزینه غلط

گزینه هایی که می دانید نادرست هستند را حذف کنید.برای این تکنیک تست زنی شما باید حتما آزمون های کنکور جند ساله گذشته را به خوبی تجزیه تحلیل کرده باشید تا با دیدن گزینه های غلط آن ها را شناسایی و حذف کنید.

5 .هدف گذاری

قبل از حضور در جلسه آزمون برای خودتان هدف گذاری ویژه ای را در نظر بگیرید و در ذهن خود ترسیم کنید بسیاری از داوطلبان بنا به دلایلی نتوانسته اند روی همه ی مباحث مطالعه کافی و دقیق داشته باشند یا بعضی داوطلبان به سوالات بعضی دروس کلا پاسخ نمی دهند

(مثلا برخی در دفترچه عمومی به علت کمبود وقت یا نداشتن تسلط سراغ سوالات زبان نمی روند ) بهتر است شما قبل از آزمون هدف گذاری کنید با توجه به شرایط خود به چند سوال از 10 سوال در یک مبحث پاسخ می دهید.

دوستان عزیز کنکوری 99 می دانید در کانال و صفحه اینستاگرام تی وی یا می توانید به محض آمدن اخبار کنکور آن ها را دریافت نمایید و اخبار و شبهاتی که احتمال رسمی شدن آن نیز زیاد هستن در این کانال و صفحه بررسی می شوند با تی وی یا رتبه برتر شوید و از تکنیکهای بیشتر استفاده کنید .

دوست من برای دیدن کانال تلگرام تی وی یا اینجا کلیک کن! دوست من برای دیدن صفحه اینستاگرام تی وی یا اینجا کلیک کن!

6 .دقت در مضمون

در خواندن کامل متن سوالات خیلی دقت کنید قانونی هست که می گوید همیشه نیمی از پاسخ در متن سوال نهفته است پس متن سوال را با دقت و کامل بخوانید و به فعل هایی مثل : باشد ، نباشد ، نیست ، هست و… توجه داشته باشید.

7 .تشابه جواب ها

اگر در یکی از سوالات دو گزینه ی کاملا متناقض داریم می توان به جرعت گفت در اکثر موارد پاسخ یکی از این دو مورد متناقض است پس در جواب ها هم دقت لازم را داشته باشید تا این تکنیک تست زنی برای شما نیز جواب دهد .

8. اصل تساوی :

در کنکور های چند ساله اخیر مشاهده شده که طراح خواسته صحیح بودن یک جواب را در چهار گزینه (فرمول) بررسی کنید .
در این دسته از سوالات هرگز به دنبال اثبات فرمول یا حل کامل آن تا به جواب رسیدن نباشید.فقط کافی است شما یک تساوی بین جواب و فرمول برقرار کنید اگر تساوی برقرار شد گزینه صحیح همان گزینه است .

9 .توصیه مهم یا مهمترین توصیه

برای به نتیجه رسیدن تکنیک های تست زنی فوق پیش لازمه آن حتما استفاده از شیوه های صحیح مطالعه و برنامه ریزی است که باید به طور دقیق و حرفه ای انجام شود.

تالیف توسط دکتر خزایی ( با اندکی تغییر )

تدوین و بازنشر شده در تی وی یا 

یا در صورتی که می خواهید با گروه مشاوران تی وی یا و بخش مشاوره ارتباط بگیرید ( برای انتخاب منابع و کتب برتر برای موفقیت در کنکور 99 – مشاوره رایگان منابع ویدیوی حدالمکان رایگان یا ارزان موسسات عالی کشور و انتخاب بهترین آموزشگاه های شهر های ایران ) می توانید هم اکنون از طریق راه زیر با ما ارتباط بگیرید.

جهت اطلاعات بیشتر برای این خدمات اینجا کلیک کنید.

/ پایان مقاله تکنیک های تست زنی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا