جزوه درسنامهدوازدهم تجربیزیست شناسی

جزوه درسنامه فصل 1 زیست دوازدهم

در این مقاله جزوه درسنامه فصل اول زیست شناسی دوازدهم رشته علوم تجربی با نام مولکول های اطلاعاتی که مناسب برای امتحانات مدرسه ؛ آزمون امتحان نهایی زیست دوازدهم و کنکور سراسری ارائه شده است ...

در این مقاله بسته ” جزوه درسنامه فصل اول زیست دوازدهم “ از سری طرح جزوه/درسنامه زیست  که از بهترین جزوات موجود حال حاضر می باشد برای کاربران عزیز تی وی یا ارائه شده است ؛ در جزوه درسنامه فصل اول زیست دوازدهم شما می توانید درسنامه ای جامع از فصل اول « مولکول های اطلاعاتی » در اختیار داشته باشید.

توجه کنید در سایت تی وی یا بسته های آموزشی جزوه / سوال و جزوه / تست فصل اول زیست شناسی دوازدهم نیز قرار گرفته است که نیاز شما دانش آموزان را به سوالات آزمون مدرسه ؛ آزمون نهایی زیست دوازدهم و 50 سوال تست زیست کنکور سراسری 99 و 1400 برطرف می کند .

دانش آموزان می توانند در پایان این مطلب و در بخش نظرات نقد ها ؛ سوالات و نکاتی که از فصل اول زیست شناسی دوازدهم را در بر دارد را اعلام کنند ؛ دیگر دوستان کنکوری و همچنین مدیریت سایت حدالمکان سعی بر جواب سوالات علمی و کلیه نظرات شما خواهند داشت .

بررسی جزوه درسنامه فصل اول زیست دوازدهم

جهت دیدن و دانلود این جزوه به پایان این مطلب و برای دریافت سری جزوه تست همین فصل اینجا کلیک کنید.

از ویژگی های کلی این جزوه بررسی دقیق کلمه به کلمه کتاب درسی در قالب فضای زیبا و گرافیکی است که مشکل سخت پسندان را نیز برای خواندن جزوه حل می کند و کاملا مناسب برای خواندن پی دی اف از روی تبلت ؛ رایانه شخصی و یا گوشی هوشمند و همچنین قابلیت پرینت مناسبی از تمام برگه ها دارد.

1- گفتار اول : نوکلئیک اسید ها 

مهم ترین بخش های آموزشی  : آزمایشات گریفیت و ایوری ؛ ساختارهای اسیدهای نوکلئیک ؛ ژن چیست ؟ ؛ دخالت نوکلئوتیدها در واکنش‌های سوخت و ساز

در درسنامه نخستین این مجموعه به بررسی گفتار اول می پردازیم ؛ جایی که بحث اطلاعات وراثتی و شناسایی نوکلئتیک اسید ها می باشد ؛ آزمایشات گریفیت از مهم ترین بخش های آموزشی این فصل و گفتار می باشد.

2- گفتار دوم : همانند سازی دنا

مهم ترین بخش های آموزشی  : عوامل و مراحل همانندسازی ؛ همانندسازی حفاظتی، نیمه‌حفاظتی و غیرحفاظتی ؛ 

در طی این گفتار متوجه خواهیم شد که سه نظریه همانند سازی در تاریخ اعلام شده که نظریه نیمه حفاظتی توسط دانشمندان تایید و امروزه از آن در پژوهش ها مورد استفاده قرار میگرد

3- گفتار سوم : پروتئین ها 

مهم ترین بخش های آموزشی  : نقش پروتئین‌ها ؛ آنزیم‌ها

پروتئین ها و ساختار پپتیدی آمینو اسید ها دیگر موضوع های مهم مولکول های اطلاعاتی هستند که در گفتار سوم پروتئین ها فصل اول زیست شناسی دوازدهم ارائه خواهند شد.

مشخصات مولف جزوه درسنامه زیست

جزوه درسنامه های زیست شناسی و به ویژه جزوه درسنامه فصل اول زیست شناسی دوازدهم توسط استاد گرانقدر دکتر سروش صفا طراحی تولید و تالیف گردیده است و به صورت رایگان برای اهداف عام المنفعه و کمک به دانش آموزان منتشر گردیده است ؛

جهت دانلود ” بسته جزوه درسنامه فصل اول زیست دوازدهم   از باکس دانلود زیر استفاده نمایید.

جهت دریافت و دانلود لطفا بر گزینه دانلود کلیک نمایید .

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دانلود با لینک مستقیم دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا