جزوه درسنامهدوازدهم تجربیزیست شناسی

جزوه درسنامه فصل 2 زیست دوازدهم

در این مقاله جزوه درسنامه فصل دوم زیست شناسی دوازدهم رشته علوم تجربی با نام جریان اطلاعات در یاخته که مناسب برای امتحانات مدرسه ؛ آزمون امتحان نهایی زیست دوازدهم و کنکور سراسری ارائه شده است ...

در این مقاله بسته ” جزوه درسنامه فصل دوم زیست دوازدهم “ از سری طرح جزوه/درسنامه زیست  که از بهترین جزوات موجود حال حاضر می باشد برای کاربران عزیز تی وی یا ارائه شده است ؛ در جزوه درسنامه فصل اول زیست دوازدهم شما می توانید درسنامه ای جامع از فصل دوم « جریان اطلاعات در یاخته » در اختیار داشته باشید.

توجه کنید در سایت تی وی یا بسته های آموزشی جزوه / سوال و جزوه / تست فصل دوم زیست شناسی دوازدهم نیز قرار گرفته است که نیاز شما دانش آموزان را به سوالات آزمون مدرسه ؛ آزمون نهایی زیست دوازدهم و 50 سوال تست زیست کنکور سراسری 99 و 1400 برطرف می کند .

دانش آموزان می توانند در پایان این مطلب و در بخش نظرات نقد ها ؛ سوالات و نکاتی که از فصل دوم زیست شناسی دوازدهم را در بر دارد را اعلام کنند ؛ دیگر دوستان کنکوری و همچنین مدیریت سایت حدالمکان سعی بر جواب سوالات علمی و کلیه نظرات شما خواهند داشت .

بررسی جزوه درسنامه فصل دوم زیست دوازدهم

جهت دیدن و دانلود این جزوه به پایان این مطلب و برای دریافت سری جزوه تست همین فصل اینجا کلیک کنید.

از ویژگی های کلی این جزوه بررسی دقیق کلمه به کلمه کتاب درسی در قالب فضای زیبا و گرافیکی است که مشکل سخت پسندان را نیز برای خواندن جزوه حل می کند و کاملا مناسب برای خواندن پی دی اف از روی تبلت ؛ رایانه شخصی و یا گوشی هوشمند و همچنین قابلیت پرینت مناسبی از تمام برگه ها دارد.

1- گفتار اول : رونویسی از مولکول دنا DNA

مهم ترین بخش های آموزشی  :  نقش مولکول رنا به عنوان میانجی ؛ رناهای ساخته شده تغییر می‌کنند ؛ پیرایش‌های مشابه و متفاوت ؛ شدت و میزان رونویسی

در درسنامه نخستین این فصل از مجموعه به بررسی گفتار اول می پردازیم ؛ جایی که مراحل رونویسی و کلیه فرآیند های حول رونویسی توسط RNA بررسی می گردد می توان گفت  از مهم ترین بخش های آموزشی این فصل و گفتار می باشد.

2- گفتار دوم :  به‌سوی پروتئین

مهم ترین بخش های آموزشی  : تبدیل زبان نوکلئیک اسیدی رنا به پلی‌پیتیدی ؛ عوامل لازم در ترجمه ، مراحل ترجمه ؛ محل پروتئین‌سازی و سرنوشت آن‌ها

در طی این گفتار متوجه خواهیم شد که ترجمه رنای که رونویسی گردیده چطور با کمک ریبوزم ها ( که اندامک نامیده نمی گردند !) ترجمه ای حیاتی برای بدن انجام می دهند ؛ تولید و زنجیر سازی آمینواسید ها می تواند این فصل را مهم ترین فصل ها در کنکور کند.

3- گفتار سوم : تنظیم بیان ژن

مهم ترین بخش های آموزشی  : تنظیم بیان ژن در پروکاریوت‌ها + تنظیم بیان ژن در یوکاریوت‌ها

تنظیم ژن ها برای خالص سازی و ایجاد مطلوب یاخته از مهم ترین موارد است جایی که شما می بینید یک قند مالتوز چگونه جلوی فرآیندی را میگیرد و یا با کاهش تراکم دنا یا افزایش آن چگونه به تنظیم بیان ژن کمک می شود.

مشخصات مولف جزوه درسنامه زیست

جزوه درسنامه های زیست شناسی و به ویژه جزوه درسنامه فصل دوم زیست شناسی دوازدهم توسط استاد گرانقدر دکتر سروش صفا طراحی تولید و تالیف گردیده است و به صورت رایگان برای اهداف عام المنفعه و کمک به دانش آموزان منتشر گردیده است ؛

جهت دانلود ” بسته جزوه درسنامه فصل دوم زیست دوازدهم   از باکس دانلود زیر استفاده نمایید.

جهت دریافت و دانلود لطفا بر گزینه دانلود کلیک نمایید .

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دانلود با لینک مستقیم دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا