جزوه درسنامهدوازدهم تجربیزیست شناسی

جزوه درسنامه فصل 4 زیست دوازدهم

در این مقاله جزوه درسنامه فصل چهارم زیست شناسی دوازدهم رشته علوم تجربی با نام تغییر در اطلاعات وراثتی (مباحث جهش ) که مناسب برای امتحانات مدرسه ؛ آزمون امتحان نهایی زیست دوازدهم و کنکور سراسری ارائه شده است ...

در این مقاله بسته ” جزوه درسنامه فصل چهارم زیست دوازدهم “ از سری طرح جزوه/درسنامه زیست  که از بهترین جزوات موجود حال حاضر می باشد برای کاربران عزیز تی وی یا ارائه شده است ؛ در جزوه درسنامه فصل چهارم زیست دوازدهم شما می توانید درسنامه ای جامع از فصل چهارم « تغییر در اطلاعات وراثتی » در اختیار داشته باشید.

توجه کنید در سایت تی وی یا بسته های آموزشی جزوه / سوال و جزوه / تست فصل چهارم زیست شناسی دوازدهم نیز قرار گرفته است که نیاز شما دانش آموزان را به سوالات آزمون مدرسه ؛ آزمون نهایی زیست دوازدهم و 50 سوال تست زیست کنکور سراسری 99 و 1400 برطرف می کند .

دانش آموزان می توانند در پایان این مطلب و در بخش نظرات نقد ها ؛ سوالات و نکاتی که از فصل چهارم زیست شناسی دوازدهم را در بر دارد را اعلام کنند ؛ دیگر دوستان کنکوری و همچنین مدیریت سایت حدالمکان سعی بر جواب سوالات علمی و کلیه نظرات شما خواهند داشت .

بررسی جزوه درسنامه فصل چهارم زیست دوازدهم

جهت دیدن و دانلود این جزوه به پایان این مطلب و برای دریافت سری جزوه تست همین فصل اینجا کلیک کنید.

از ویژگی های کلی این جزوه بررسی دقیق کلمه به کلمه کتاب درسی در قالب فضای زیبا و گرافیکی است که مشکل سخت پسندان را نیز برای خواندن جزوه حل می کند و کاملا مناسب برای خواندن پی دی اف از روی تبلت ؛ رایانه شخصی و یا گوشی هوشمند و همچنین قابلیت پرینت مناسبی از تمام برگه ها دارد.

1- گفتار اول : تغییر در ماده‌ی وراثتی جانداران

مهم ترین بخش های آموزشی  : جهش؛ ناهنجاری‌های کروموزومی ؛ پیامدهای جهش بر عملکرد ؛ علت جهش

در درسنامه نخستین این مجموعه به بررسی گفتار اول می پردازیم ؛ جایی که بحث جهش و ناهنجاری های که سبب بیماری های ژنتیکی می گردد و بعضی اوقات هم از برخی موجودات صفات مطلوب تری را پدید می آورد ؛ علت جهش تغییر در ژن هاست !

2- گفتار دوم : تغییر در جمعیت‌ها

مهم ترین بخش های آموزشی  : تغییر در گذر جمعیت‌ها ؛ خزانه‌ی ژنی، عوامل تغییردهنده‌ی فراوانی‌های اللی ؛ حفظ گوناگونی در جمعیت‌ها

در طی این گفتار متوجه خواهیم شد که چه عواملی بر تنوع جمعیت اثر می گذارد و خزانه ژنی انسان های تحت تاثیر چه عواملی تغییر می یابد.

3- گفتار سوم :  تغییر در گونه‌ها

مهم ترین بخش های آموزشی  : فسیل‌ها ؛ آناتومی (تشریح) مقایسه‌ای ؛ مطالعات مولکولی ؛ گونه‌زایی

فسیل ها به ما نشان می دهند که بسیاری از موجودات اجداد یکسانی داشته اند و طی تشریح مقایسه ای ما این درک را می پذیریم که تفاوت های فعلی میان مثلا برخی انسان ها و پستانداران در اثر جهش و دیگر عوامل تاثیر گذار و یا گونه زایی بوده است.

مشخصات مولف جزوه درسنامه زیست

جزوه درسنامه های زیست شناسی و به ویژه جزوه درسنامه فصل چهارم زیست شناسی دوازدهم توسط استاد گرانقدر دکتر سروش صفا طراحی تولید و تالیف گردیده است و به صورت رایگان برای اهداف عام المنفعه و کمک به دانش آموزان منتشر گردیده است ؛

جهت دانلود ” بسته جزوه درسنامه فصل چهارم زیست دوازدهم   از باکس دانلود زیر استفاده نمایید.

جهت دریافت و دانلود لطفا بر گزینه دانلود کلیک نمایید .

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دانلود با لینک مستقیم دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا