جزوه درسنامهدوازدهم تجربیزیست شناسی

جزوه درسنامه فصل 5 زیست دوازدهم

در این مقاله جزوه درسنامه فصل پنجم زیست شناسی دوازدهم رشته علوم تجربی با نام از ماده به انرژی که مناسب برای امتحانات مدرسه ؛ آزمون امتحان نهایی زیست دوازدهم و کنکور سراسری ارائه شده است ...

در این مقاله بسته ” جزوه درسنامه فصل پنجم زیست دوازدهم “ از سری طرح جزوه/درسنامه زیست  که از بهترین جزوات موجود حال حاضر می باشد برای کاربران عزیز تی وی یا ارائه شده است ؛ در جزوه درسنامه فصل پنجم زیست دوازدهم شما می توانید درسنامه ای جامع از فصل پنجم « از ماده به انرژی » در اختیار داشته باشید.

توجه کنید در سایت تی وی یا بسته های آموزشی جزوه / سوال و جزوه / تست فصل پنجم زیست شناسی دوازدهم نیز قرار گرفته است که نیاز شما دانش آموزان را به سوالات آزمون مدرسه ؛ آزمون نهایی زیست دوازدهم و 50 سوال تست زیست کنکور سراسری 99 و 1400 برطرف می کند .

دانش آموزان می توانند در پایان این مطلب و در بخش نظرات نقد ها ؛ سوالات و نکاتی که از فصل پنجم زیست شناسی دوازدهم را در بر دارد را اعلام کنند ؛ دیگر دوستان کنکوری و همچنین مدیریت سایت حدالمکان سعی بر جواب سوالات علمی و کلیه نظرات شما خواهند داشت .

بررسی جزوه درسنامه فصل پنجم زیست دوازدهم

جهت دیدن و دانلود این جزوه به پایان این مطلب و برای دریافت سری جزوه تست همین فصل اینجا کلیک کنید.

از ویژگی های کلی این جزوه بررسی دقیق کلمه به کلمه کتاب درسی در قالب فضای زیبا و گرافیکی است که مشکل سخت پسندان را نیز برای خواندن جزوه حل می کند و کاملا مناسب برای خواندن پی دی اف از روی تبلت ؛ رایانه شخصی و یا گوشی هوشمند و همچنین قابلیت پرینت مناسبی از تمام برگه ها دارد.

1- گفتار اول :  تامین انرژی

مهم ترین بخش های آموزشی  : تنفس یاخته‌ای ؛ زیستن با اکسیژن ؛ 

فرآیند تنفس یاخته ای که طی آن با مصرف گلوکز در چرخه کامل حدود 38 عدد ATP یا مولکول های ویژه انرژی بدن تولید می گردد یکی از مهم ترین مباحث کتابهای زیست شناسی ادوار شناخته می شود شناسایی این فصل لازمه شناخت فصل ششم است !

2- گفتار دوم : اکسایش بیشتر

مهم ترین بخش های آموزشی  : چرخه‌ی کربس ؛ تشکیل ATP بیشتر ؛ مروری بر تنفس هوازی

چرخه کربس بخشی از تنفس یاخته ای و برای تشکیل ATP های بیشتر به وسیله ناقل ها و مولکول های Nadh می باشد ؛ در نهایت این گفتار مرور کاربردی در شکلی جامع بر تنفس هوازی خواهد داشت.

3- گفتار سوم : زیستن مستقل از اکسیژن

مهم ترین بخش های آموزشی  : تنفس بی‌هوازی ؛ سلامت بدن: پاداکسنده‌ها

تنفس به دو شکل هوازی و بی هوازی اجرا می گردد نوع دوم انرژی کمتری تولید می کند اما در شرایط اضطرار ضروری است ؛ سلامت بدن به وسیله پاداکسنده ها و.. بیشتر تامین میگردد با خوردن الکل و.. باعث بر هم خوردن چرخه نشویم.

مشخصات مولف جزوه درسنامه زیست

جزوه درسنامه های زیست شناسی و به ویژه جزوه درسنامه فصل پنجم زیست شناسی دوازدهم توسط استاد گرانقدر دکتر سروش صفا طراحی تولید و تالیف گردیده است و به صورت رایگان برای اهداف عام المنفعه و کمک به دانش آموزان منتشر گردیده است ؛

جهت دانلود ” بسته جزوه درسنامه فصل پنجم زیست دوازدهم   از باکس دانلود زیر استفاده نمایید.

جهت دریافت و دانلود لطفا بر گزینه دانلود کلیک نمایید .

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دانلود با لینک مستقیم دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا