جزوه درسنامهدوازدهم تجربیزیست شناسی

جزوه درسنامه فصل 6 زیست دوازدهم

در این مقاله جزوه درسنامه فصل ششم زیست شناسی دوازدهم رشته علوم تجربی با نام از انرژی به ماده که مناسب برای امتحانات مدرسه ؛ آزمون امتحان نهایی زیست دوازدهم و کنکور سراسری ارائه شده است ...

در این مقاله بسته ” جزوه درسنامه فصل ششم زیست دوازدهم “ از سری طرح جزوه/درسنامه زیست  که از بهترین جزوات موجود حال حاضر می باشد برای کاربران عزیز تی وی یا ارائه شده است ؛ در جزوه درسنامه فصل ششم زیست دوازدهم شما می توانید درسنامه ای جامع از فصل ششم « از انرژی به ماده » در اختیار داشته باشید.

توجه کنید در سایت تی وی یا بسته های آموزشی جزوه / سوال و جزوه / تست فصل ششم زیست شناسی دوازدهم نیز قرار گرفته است که نیاز شما دانش آموزان را به سوالات آزمون مدرسه ؛ آزمون نهایی زیست دوازدهم و 50 سوال تست زیست کنکور سراسری 99 و 1400 برطرف می کند .

دانش آموزان می توانند در پایان این مطلب و در بخش نظرات نقد ها ؛ سوالات و نکاتی که از فصل ششم زیست شناسی دوازدهم را در بر دارد را اعلام کنند ؛ دیگر دوستان کنکوری و همچنین مدیریت سایت حدالمکان سعی بر جواب سوالات علمی و کلیه نظرات شما خواهند داشت .

بررسی جزوه درسنامه فصل ششم زیست دوازدهم

جهت دیدن و دانلود این جزوه به پایان این مطلب و برای دریافت سری جزوه تست همین فصل اینجا کلیک کنید.

از ویژگی های کلی این جزوه بررسی دقیق کلمه به کلمه کتاب درسی در قالب فضای زیبا و گرافیکی است که مشکل سخت پسندان را نیز برای خواندن جزوه حل می کند و کاملا مناسب برای خواندن پی دی اف از روی تبلت ؛ رایانه شخصی و یا گوشی هوشمند و همچنین قابلیت پرینت مناسبی از تمام برگه ها دارد.

1- گفتار اول : فتوسنتز 

مهم ترین بخش های آموزشی  : تبدیل انرژی نور به انرژی شیمیایی

بدانید و آگاه باشید که گیاهان و برخی از تک یاخته ای ها مثل باکتری انرژی نور را با استفاده از فرآیند های به انرژی شیمیایی مبدل می کنند در این گفتار به این موضوع می پردازیم تیلاکئوید و … را بهتر خواهید شناخت.

2- گفتار دوم :  واکنش‌های فتوسنتزی

مهم ترین بخش های آموزشی  : واکنش‌های وابسته به نور ؛ ساخته شدن ATP در فتوسنتز ، واکنش‌های مستقل از نور  ؛ فتوسنتز و عوامل محیطی

واکنش های که طی چرخه های مختلفی سبب خواهد شد که بتوانیم ؛ بر اساس آن روند تولید قند را توسط گیاهان پیگیری کنیم .

3- گفتار سوم : فتوسنتز در شرایط دشوار

مهم ترین بخش های آموزشی  : تنفس نوری ؛ فتوسنتز در گیاهان C4 و گیاهان CAM و جانداران فتوسنتزکننده ؛ شیمیوسنتز

در اخریم گفتار به تاریک ترین غار ها میرویم و سراغ از دشوار ترین مکان ها و محل ها برای تولید ماده از انرژی را میگیریم ؛ موجوداتی که خود را تطبیق داده و شکل ویژه ای برای مقابله انتخاب کرده اند.

مشخصات مولف جزوه درسنامه زیست

جزوه درسنامه های زیست شناسی و به ویژه جزوه درسنامه فصل ششم زیست شناسی دوازدهم توسط استاد گرانقدر دکتر سروش صفا طراحی تولید و تالیف گردیده است و به صورت رایگان برای اهداف عام المنفعه و کمک به دانش آموزان منتشر گردیده است ؛

جهت دانلود ” بسته جزوه درسنامه فصل ششم زیست دوازدهم   از باکس دانلود زیر استفاده نمایید.

جهت دریافت و دانلود لطفا بر گزینه دانلود کلیک نمایید .

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دانلود با لینک مستقیم دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا