بخش مشاورهروش مطالعه

نکات طلایی در مرور کردن دروس

نکاتی اساسی در مرور کردن مطالب درسی برای دانش آموزان دهم ؛ یازدهم و دوازدهم و کنکوری های عزیز ارائه شده است...

در این مقاله به بررسی نکاتی در باب مرور کردن مطالب درسی می پردازیم ؛ چیزی که برای دانش آموزان به ویژه دانش آموزان دوازدهم که سال کنکور را در پیش دارند از نان شب هم واجب تر است ؛ کوتاه ؛ مختصر و مفید همراه ما باشید ضرر نخواهید کرد. 

نکاتی اساسی در مرور کردن مطالب درسی

مرور به شکل استاندارد دارای 3 مرحله باشد

الف) مرور از روی جزوه و کتاب درسی :

در این تیپ مرور ، دانش آموز ، مطلب را از منبع اولیه مجددا مرور می کند.
یقینا حتی اگر فقط مطالب مهم و علامت زده شده مطالعه شود ، باز هم مرور از روی جزوه و کتاب وقت زیادی را از داوطلب کنکوری ما می گیرد. 

ب) مرور با تست :

شما می توانید با زدن تست ها ، ضمن حفظ آمادگی مطالب مورد مطالعه ، می توانید آن ها در حین تست زنی مرور کنید .اما مرور با تست نمی تواند جامعیت و کلیت مطلب را تضمین بکند یعنی ممکن است بعضی از نکات وجود داشته باشند که در مجموع تست مورد سوال قرار نگیرد .

ج) مرور از روی الگوی یادآوری (خلاصه نویسی) :

مرور از روی الگوی یادآوری (خلاصه‌نویسی): این نوع مرور، کامل‌ترین و مطمئن‌ترین و نیز سریع‌ترین شکل مرور است. در این نوع مرور، شما باید الگوی یادآوری فصل مورد نظر را در ذهن خود رسم کنید و سعی کنید تمامی قسمت‌ها را یادآوری کنید و اگر نتوانستید بخشی از الگو را یادآوری کنید، باید ابتدا کمی به ذهنتان فشار بیاورید تا گرسنه شود و آنگاه می‌توانید از روی منبع اصلی (جزوه و کتاب) آن را کامل کنید. این کار باعث می‌شود تا شما تمامی مطالب را مرور کنید و مطلبی از قلم نیفتد.

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا