نگارش و انشاء

متن انشاء برای درس نگارش (مادر)

در این مقاله به بررسی تخصصی همراه با آموزش انشا (نگارش ) و چند متن پیرامون موضوع والای مادر ارائه شده است اگر در انشاء نوشتن افتضاح هستید یک دور بخوانید !

در این مقاله به بررسی انشاء های مربوط به کلید واژه ” مادر ” که بسیار در درس های نگارش و انشاء از آن طرح موضوع میگردد ارائه خواهد شد ؛ | چندین انشاء مادر | مناسب برای پایه های هفتم , هشتم , نهم , دهم , یازدهم , دوازدهم متوسطه !

نکته : ) با توجه به فراگیر بودن درس انشاء ( نگارش ) در پایه های ابتدایی (اول تا پنجم ابتدایی ) و همچنین متوسطه اول ( انشاء و نگارش هفتم ؛ هشتم و نهم ) و ویژه تر پایه های متوسطه دوم ( نگارش دهم ؛ یازدهم و دوازدهم ) در صورت نیاز و بنا بر نیاز خود می توان از انشا های زیر بهره گرفت .

پیشنهاد تی وی یا  : بسیاری از شما عزیزان از درس نگارش هراس دارید ؛ اینکه نتوانید یک نوشته ادبی یا یک نوشته ساده یا حتی فراتر یک داستان کوتاه از خیالات خود خلق کنید در آینده برای خودتان مشکل ساز خواهد بود ؛

تی وی یا یکی از بهترین راه حلهای را برای کسانی که در نوشتن انشاء مشکل دارند این میداند که با خواندن چند انشاء در باب موضوع مورد نظر و ابتدا ترکیب آن ها سعی بر نگارش اثری متفاوت داشته باشند به مرور زمان ذهن شما برای نوشتن انشاء های گرانقدر آماده خواهد شد !!!

اگر دوست داشتید یک انشا بنویسید و یا نوشته خود را با دیگران به اشتراک بگذارید وقتش الان و مکانش همین جاست !!! انشا هایتان را در در نظرات بنویسید حتی اگر یک بند باشد با نام خودتان در نظرات منتشر میکنیم ! 

1.انشاء شماره اول : موضوع انشاء – انشاء ادبی و زیبا درباره مقام مادران

مادر اولین تجربه عشق، اولین آغوش و اولین نوازش. ( مقدمه )

کسی که بی منت و بی دریغ نهایت مهرش را تقدیم فرزند می کند حتی اگر آن ها بی محبت باشند، و هر دفعه که فرزندان اشتباهی مرتکب می شوند آن ها را می بخشد و دوباره در آغوش می گیرد.

لحظه هایش را با دعا برای فرزندانش می گذراند و مدام برایشان نگران است.

شادی او زمانی تکمیل می شود که فرزندانش شاد و خوشحال باشند.

حضورش در خانه گرما بخش است و نبودنش فضای خانه را به مکان بی روح و سوت و کوری تبدیل می کند که نمی توان آن را تحمل کرد، و آغوش پر مهرش تمام دلهره ها و نگرانی های روز را از بین می برد.

زمان هایی است که از او دور می شویم و معنی دلتنگی را می فهمیم و با تمام وجود آرزو می کنیم کاش کنارمان بود.

شاید بعضی از ما تا زمانی که مادرمان کنار ما است قدرش را ندانیم اما همین که او را از دست دادیم تازه متوجه می شویم که بخش بزرگی از زندگی مان از دست رفته و دیگر قابل برگشت نیست، و تمام اتفاقات ساده ی زندگی که هنگام بودنش اتفاق می افتد برایمان شکل رویا و آرزو را پیدا می کند.

مادر و عشق او با هیچ چیز و هیچ کس دیگر قابل مقایسه نیست، آرامشی که یک لبخند ساده ی او به ما می دهد را در هیچ جای دیگری نمی توان پیدا کرد.

زمانی که در زندگی دچار مشکلات می شویم و یا در کارهایمان شکست می خوریم اوست که ما را حمایت می کند و به ما انگیزه ی دوباره می دهد تا تلاش کنیم و موفقیت هایی در زندگی به دست بیاوریم.

همیشه این جمله را شنیده ایم که بهشت زیر پای مادران است. این جمله نشان دهنده ی بزرگی و عظمت، و همچنین جایگاه ویژه ی او نزد خداوند می باشد.

مادر مسئول پرورش و تعلیم و تربیت فرزندان می باشد، اگر ما انسان های خوبی باشیم در واقع نتیجه ی تربیت صحیح مادر است.

خداوند متعال و ائمه ی اطهار در احادیث بارها، ما را به نیکی به پدر و مادر سفارش کرده اند و این موضوع مسئولیت سنگینی بر عهده ی ما می گذارد تا همیشه تلاش کنیم با کارهای خوب، ذره ای از محبت آن ها را جبران کنیم.

اما متاسفانه اگر ما تمام عمرمان را صرف خدمت و محبت به مادرمان کنیم باز هم نمی تواند تنها گوشه ی کوچکی از زحمات مادر را جبران کند.

و در آخر، واژه ها بسیار کوچک تر از آن هستند که او را آن طور که شایسته است، توصیف کنند. امید است همه ی ما فرزندان خوبی برای مادرانمان باشیم. (بند نتیجه گیری )

نویسنده متن : متاسفانه مشخص نمی باشد! (اگر شما نویسنده این متن را می شناسید به ما اطلاع دهید )

2.انشاء شماره دوم : موضوع انشاء – نامه ای به مادر

تقدیم به تمامی کسانی که هنوز نوای دلکش لالایی های گوش نواز مادری در گوش جانشان موسیقی احساس وجود را طنین انداز می نماید.
بال پروازی که با آن می پریم
هست بسم الله الرحمن الرحیم
نامه ام را می بری، قاصد زبانی هم بگو
خامه شد فرسوده و این نامه پایانی نداشت
ای مادرمهربان تو راسپاس.ای آغاز بی پایان و ای وجودبیکران تو را درود!

ای والا مقام و ای فراتر ازجان مایه ی کلام تورا سلام. ای مهربان مادر مهربانی که همچون باران معطر بهاری، بر کویر عطشناک خشک اندیشه ام باریدی تا شهدشیرین برفین پیکره ی وجودت را نردبان بالندگی قامت بی قامت طفلک دوست داشتنی سراپرده ی پر هیمنه ات نمایی.

پیچک لجوجانه ی ذهنم به وسعت دامنه ی مهربانی هایت تورا ارج می نهد. هان ! ای چراغ نجات بخش کودک یکتا قبای بی دست و پای گهواره، از ظلمت جهل و نادانی! ای خوبترین حماسه ی خوبان دایره المعارف روزگار که لبخندت امید زندگی وغضبت مانع گمراهی بود !

ای کسی که با دستان پر عطوفتت گل های دل رحمی و ایمان را درگلستان وجود می پروردی و شربت شیرین عشق و محبت را به کام تشنگان چشمه ی وصال مادریت می ریختی. ای شاهنامه ی شاهنامه ترین اسوه ی اساطیر در دامنه ی میدانک ازل تا فراخنای ابد! به وسعت نامت درود .

نامی که چند حرف بیش ندارد اماکشیدن هر حرف وصدایش زمانی به وسعت تار یخ سترگ روایاتی نظیر: ” الجنه تحت الأقدام الأمهات” نیاز دارد.

ای مادر مهرگستری که:
“هر روز می گذشتی از این زیر پله ها
آهسته تا بهم نزنی خواب ناز ما
هرکنج خانه صحنه ای از داستان توست
امروز هم گذشت،
در باز و بسته شد
باپشت خم از این بغل کوچه می روی
چادر نماز، همی انداختی به سر
کفش چروک خورده و جوراب وصله دار
تو، فکرت بچه هاست
تو ای سپیدپوش! ای کوشش وتلاش!
تو ای خیال من!
چشمان نیمه باز
ازمن جدامشو
لا لای من بیا!
تنها شدم بیا. تنها شدم بیا.

نویسنده متن : متاسفانه مشخص نمی باشد! (اگر شما نویسنده این متن را می شناسید به ما اطلاع دهید )

انشا نوشتن غولی پهلوان پنبه ای برای دانش آموزان !

دانش آموزان همیشه با انشانویسی مشکل دارند! واقعا عجیب است که وقتی می توانند یک انشا را از خود خلق کنند ساعت های در اینترنت صرف آن می کنند تا انشاهای در مورد مثلا ” مادر ” بیابند ! همیشه هم این احتمال وجود دارد در کلاس مثلا 20 نفری هنگام خواندن انشا ؛ نگاشته دو یا چند نفر عین هم از آب درآید !!! که اینجا ذکر نکته وا مصیبتاست حال اگر دبیر هم خشن و حساس باشد که پیشنهاد ما این است به بهانه ای کلاس را ترک کرده و خود را از هر گونه خطر احتمالی برهانید !!!

تی وی یا در این مقاله های انشا که اصولا بدرد همه نوع دانش آموزشی چه ابتدایی ها و چه هشتم و متوسطه اولی ها و یا حتی بزرگان مدارس دوازدهمی ها میخورد نه به هدف کپی بردای و نوشتن انشا بلکه برای گوش زد و حل معضل انشانویسی و نگارش درست مطالبی ارائه کرده است !

نویسندگان بزرگ خود کتاب خوانان بزرگ نیز هستند ؛ اینکه شما می بینید ده ها جلد کتاب داستان خلاف جزئیات در کلی ترین موضوعات یک شکل هستند و همیشه دیو و فرشته ای در میان است نشان میدهد انقدر ها هم نویسندگان خلاقیت به خرج نمیدهن و کار سختی نمیکنن !

نگاشتن در کل راحت نیست ولی ما دوست داریم برای شما راحت باشد ! راه اصولی نوشتن در کتاب های نگارش شما گفته می شود ولی راه ما هم چندان سخت و غیر ممکن نیست حداقل به بهای یک بار امتحان که می ارزد ؟!

انشاهای موضوع مورد نظر خود را در سایت پیدا کن و آن ها را بخوان سپس یک انشا خلق کن مهم نیست در وهله اول یک انشای ترکیبی از همان ها با چاشنی کپی پیست در آید ! بلاخره از اول که نمی شود انشا نویس ماهر شد چند بار که بگذرد درست می شود اصلا نترس پسر جان ! ( یا دختر جان )

جهت بررسی انشا های بیشتر به کانال ما مراجعه کنید ؛ اگر دوست داشتید می توانید صفحه اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید ؛ تی وی یا همه جا هست البته میدانید که تی وی یا کمی کم حرف است پس تعدد پست ها و مطالب بیهوده از ما به دور است و در اینستاگرام فقط جدی ها را میگوییم !!!

اینستاگرام تی وی یا کانال تلگرام دیگر جزوه / درسنامه ها

جهت عضویت و استفاده از کانال تلگرامی ما در “کانال تلگرام” کلیک کنید همچنین “صفحه اینستاگرام “ تی وی یا گهگاهی شگفتانه ها دارد !!!

تمامی مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری بدون اجازه ناشر از جزء و کل آن ممنوع است.

3.انشاء شماره سوم : موضوع انشاء – بهشت زیر پای مادران است

بنام خالق مادر با همه زیبایی‌هایش

مادرم! ای ستاره‌ی وجودم و ای خالق عشق! توی را با همه‌ی وجود می‌ستایم ای‌شگفتی آفرینش! در وصف تو این بس که پیامبر فرمود:بهشت زیر پای مادران است. مادر من! (مقدمه)

ولی زیر پای تو که بهشت نبود! زیر پای تو تمام آرزوهایت بود که به خاطر من از آن‌ها گذشتی! تو یک فرشته‌ی پاکی که خدا به آفریدن تو می‌بالد و به‌راستی‌که بالیدن دارد.

این اعجوبه‌ی خلقت! باوجود تو تمام زشتی‌ها و نگرانی‌ها از وجودم رخت برمی‌بندد و باران زیبایی و عشق به وجودم نازل می‌شود. مادر؛ تویی که بیابان وجودم را از عطر خوشت سیراب کردی! و مرا به زندگی امیدوار ساختی و تنهایی‌هایم را یاور گشتی! اکنون از دور، دست‌تو، گل سرسبد هستی را می‌بوسم و خود را خاک زیر پایت می‌کنم. (نتیجه گیری )

نویسنده متن : متاسفانه مشخص نمی باشد! (اگر شما نویسنده این متن را می شناسید به ما اطلاع دهید )

/پایان مقاله انشاء مادر 

اگر دوست داشتید یک انشا بنویسید و یا نوشته خود را با دیگران به اشتراک بگذارید وقتش الان و مکانش همین جاست !!! انشا هایتان را در زیر بنویسید حتی اگر یک بند باشد با نام خودتان در نظرات منتشر میکنیم ! 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را هم ببینید...!
بستن
دکمه بازگشت به بالا